Sejas maskas un dezinfekcijas līdzekļi: kā tos lietot pareizi un droši?

Esam apkopojuši visu informāciju, kas jums jāzina par drošības līdzekļu pareizu lietošanu – uzziniet, kā uzlikt, nēsāt un kopt sejas masku, ik pēc cik stundām tā jāmaina un kā tīrīt rokas ar dezinfekcijas līdzekli. Aicinām – sargājiet sevi un sev apkārtējos, jo īpaši tuvojošos svētku laikā!

Lai mazinātu bioloģiskā riska ietekmi uz COVID-19 izplatību, iesakām jums iegādāties un gan svētku laikā, gan ikdienā lietot sejas masku un dezinfekcijas līdzekli, ja rodas nepieciešamība doties ārpus mājas, kur pastāv risks saskarties ar citām personām.

Sejas higiēnas maskas

Pareiza higiēniskās sejas maskas lietošana ir svarīga, lai nodrošinātu tās efektivitāti, aizsargājot sevi pret vīrusiem un baktērijām, kā arī lai novērstu vīrusa izplatību nepareizas lietošanas dēļ. To ieteicams lietot uz ielas, sabiedriskajā transportā un vietās, kur iespējams kontakts ar citām personām, un, jo īpaši, ja jums parādās kādi saslimšanas simptomi – drudzis, klepus, apgrūtināta elpošana, muskuļu sāpes vai nogurums.

Ir iegādājamas gan vienreizējās, gan daudzreiz lietojamās sejas maskas. Pasaules veselības organizācija (PVO) ir izstrādājusi pamatnostādnes, kā pareizi lietot sejas aizsargmaskas neatkarīgi no izvēlētā veida, atšķiras vien sejas maskas kopšana/nomaiņa. PTAC norāda, ka, masku lietošana var palīdzēt mazināt vīrusa izplatīšanu tiem cilvēkiem, kuri klepo, šķauda u. tml. – un kuriem jāpārvietojas sabiedriskās vietās.

Lietošanas instrukcija

Rūpīgi nomazgājiet rokas, pirms aiztiekat sejas masku.

Uzmanīgi novietojiet masku uz sejas, lai tā aizklātu muti un degunu, un aizlieciet aiz ausīm cilpas, lai pēc iespējas mazinātu spraugas starp seju un masku. Pārliecinieties, ka maskas krāsainā (elektrumveikals.lv higiēnas maskām – zilā puse) ir vērsta uz āru, un maskas mala, kurā iestrādāta metāla stieple, cieši pieguļ virs deguna.

Lietošanas laikā neaiztieciet masku, it īpaši to daļu, kas vērsta uz āru, jo vīrusi un baktērijas lielākoties atrodas uz šīs virsmas, tāpēc pieskaršanās tai var izraisīt vīrusu pārnešanu.

Masku mainiet / mazgājiet ik pēc divām stundām.

Daudzreiz lietojamās higiēnas maskas pareiza kopšana

Higiēniskā sejas maska ir daudzreiz lietojama, tā ir elpojoša un nesviedrē. Labs risinājums, ja ikdienā daudz pārvietojaties un esat kontaktā ar citiem cilvēkiem. Vien jāatceras 3 priekšnosacījumi maskas pareizai kopšanai, lai parūpētos par savu veselību!

Noņemiet masku, nepieskaroties maskas iekšpusei – izmantojot ausu cilpiņas.

Pēc noņemšanas vai ikreiz, kad esat nejauši pieskāries maskai, notīriet rokas, izmantojot dezinfekcijas līdzekli vai ūdeni un ziepes.

Pēc katras lietošanas mazgājiet masku +60 oC līdz +90 oC temperatūrā, pēc izžūšanas gludiniet to kokvilnas režīmā līdz +150 oC režīmā. Uzmanieties, lai neaizskartu ausu cilpiņas!

Aicinām iegādāties higiēniskās sejas maskas arī nailinfinity.eu – tās bez papildus maksas nogādāsim uz jūsu izvēlēto pakomātu dažu dienu laikā!

Vienreizlietojamās sejas maskas pareiza nomaiņa

Ja esat izvēlējies vienreizlietojamās sejas maskas, jāatceras tās mainīt ik pēc 2 stundām vai tiklīdz maska kļūst mitra. Turklāt jābūt rūpīgam ik reiz, kad masku maināt – jāievēro vairāki drošības pasākumi, lai izvairītos no iespējamiem inficēšanās draudiem.

Noņemiet masku, nepieskaroties maskas iekšpusei – izmantojot ausu cilpiņas.

Masku izmetiet atkritumos un rūpīgi notīriet rokas, izmantojot dezinfekcijas līdzekli vai ūdeni un ziepes – arī ikreiz, kad tai esat nejauši pieskāries.

Paņemiet jaunu, sausu un tīru masku, uzmanīgi uzlieciet uz sejas, kā rakstīts iepriekš.

Nekādā gadījumā nelietojiet vienreizlietojamo masku atkārtoti!

Atcerieties – neatkarīgi no sejas maskas lietošanas mums jāturpina ievērot savstarpējā divu metru distance gan publiskās telpās, gan ārpus tām, kā tas ir noteikts Ministru kabineta noteikumos.

Roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļi

Ņemot vērā to, ka vīruss spēj izdzīvot vairākas dienas, atrodoties uz virsmām, svarīgi ir ievērot pastiprinātu piesardzību – regulāri uzkopt un dezinficēt telpas, kā arī vienmēr līdzi nēsāt roku dezinfekcijas līdzekli.

Virsmu tīrīšana un dezinfekcija

Regulāri dezinficēt vajadzētu ikvienu virsmu, kurai bieži pieskaras cilvēki. Visizplatītākie baktēriju perēkļi ir durvju rokturi, krāni, tālruņi, planšetdatori, tāpat galda virsmas, sienas un logu virsmas, kā arī virsmas tualetē un vannas istabā.

Pirms virsmu dezinfekcijas ir ieteicams veikt mitro uzkopšanu ar sadzīves tīrīšanas līdzekļiem (iesakām izvēlēties dabīgas alternatīvas ķīmiskajiem līdzekļiem), tikai tad ņemt talkā dezinfekcijas līdzekli. Rūpīgi jāiepazīstas ar ražotāja norādījumiem līdzekļa lietošanai, jo to sastāvs un lietošanas veids var atšķirties.

Virsmu tīrīšanai ieteicams izmantot vienreizlietojamās drānas vai salvetes – tās pēc tīrīšanas jāmet atkritumos. Pabeidzot virsmu tīrīšanu, nedrīkst aizmirst nodezinficēt arī aprīkojumu, kas lietots mitrajā uzkopšanā, piemēram, slotas kātu vai putekļsūcēju.

Izmantojot ķīmiskos dezinfekcijas līdzekļus, telpu pēc tīrīšanas ir būtiski izvēdināt, lai pasargātu savu un mājinieku veselību.

Būsim efektīvi!

Pirms vēdināšanas atcerieties izslēgt visas apsildes ierīces un radiatoriem ar siltuma padeves regulēšanas iespēju izvēlēties režīmu, ko apzīmē ar zvaigznīti – lai siltumu nepatērētu lieki. Apsildes līmeni normālā režīmā atjaunojiet pēc neilga brīža, kad esat beiguši telpu vēdināt – kad gaisa temperatūra telpā ir izlīdzinājusies. Logu telpā atveriet pilnībā, bet tikai uz dažām minūtēm, tad logu aile un sienas nepaspēs atdzist. Savukārt mājas iemītniekiem ieteicams no telpas uz vēdināšanas brīdi iziet, lai neriskētu ar saaukstēšanos. Vēdināt telpas iesakām vismaz reizi dienā, tā veicinot gaisa apmaiņu un uzturot veselīgu iekštelpu klimatu.

Roku dezinfekcija

Roku higiēnu ir būtiski uzturēt visu laiku, un jo īpaši pēc tualetes apmeklējuma, pirms ēšanas un ēst gatavošanas, pirms dekoratīvās kosmētikas uzlikšanas, pēc sabiedrisku vietu apmeklēšanas, pēc klepošanas un šķaudīšanas, kā arī pēc kontakta ar slimiem cilvēkiem vai viņu apkārtējo vidi. Ja ikdienā nav iespējas regulāri nomazgāt rokas ar ūdeni un ziepēm, ieteicams tās dezinficēt ar spirtu saturošiem roku dezinfekcijas līdzekļiem – labi, ja tāds vienmēr ir paņemts līdzi, dodoties ārpus mājas!

Gan mazgājot rokas, gan lietojot dezinfekcijas līdzekļus, pārliecinieties, ka esat notīrījuši visu roku virsmu:

  • Rīvējiet plaukstu pret plaukstu;
  • Norīvējiet katras plaukstas virsmu;
  • Ierīvējiet līdzekli arī pirkstu starpās;
  • Atsevišķi norīvējiet katras rokas īkšķi;
  • Visbeidzot norīvējiet pirkstu galus, tos berzējot pret otras rokas plaukstu.

Atcerieties, ka, pat izmantojot vienreizlietojamos cimdus, arī tie ir jādezinficē tieši tāpat, kā to darām ar rokām!

Piedāvājam roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus iegādāties www.nailinfinity.eu– tos, tāpat kā citas preces, nogādāsim bez papildus maksas uz jūsu izvēlēto pakomātu. Un, ja pirkuma summa sasniegs 30 EUR, piegādāsim PILNĪGI BEZMAKSAS!

Aicinām būt atbildīgiem un ievērot augstāk minētos drošības pasākumus, tā saudzējot gan sevi, gan citus!

Sazinies ar mums!
Vēlies uzdot jautājumu?
Sveiciens! 👋

Ja ir radušies kādi jautājumi, sazinies ar mums!